Szkolenia i dystrybucja

Kwas Hialuronowy - likwidacja zmarszczek i bruzd

Czym jest i kiedy stosuje się wypełnianie zmarszczek?
Słońce, wolne rodniki, stres, palenie tytoniu i wreszcie upływ czasu powodują, że w naszej skórze ubywa włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego, ważnego składnika skóry wiążącego cząsteczki wody. Zanikanie kwasu hialuronowego powoduje wiotkość skóry, a w niektórych miejscach powstawanie zmarszczek i bruzd. Można uzyskać spłycenie i wygładzenie zmarszczek podając bezpośrednio do skóry wypełniacze zmarszczek zawierające egzogenny kwas hialuronowy, identyczny pod względem budowy z endogennym - naszym własnym - powstałym w skórze.

Kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach zmarszczek jest produkowany na drodze fermentacji bakteryjnej. W celu zapobieżenia szybkiemu rozpadowi kwasu hialuronowego jego cząsteczki zostały wzmocnione specjalnymi "mostkami". Proces ten, zwany usieciowaniem powoduje, że substancja wypełniająca utrzymuje się w skórze 6 do 9 miesięcy, a nawet do roku.
Na czym polega wypełnianie zmarszczek?
Zabieg wypełnienie zmarszczek polega na śródskórnym podaniu pod zmarszczkę żelu zawierającego kwas hialuronowy w postaci zastrzyków. W efekcie następuje redukcja lub likwidacja zmarszczek.

Wskazania do wypełniania zmarszczek :
 • fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki między nosem i ustami
 • opadnięte kąciki ust
 • podkrążone oczy
 • zmarszczki nad górną wargą
 • zmarszczki między brwiami
 • zmarszczki "kurze łapki"
 • poziome zmarszczki na czole
Wypełnienie pionowych zmarszczek między brwiami, kurzych łapek oraz poziomych zmarszczek na czole może być łączone z zabiegiem usuwania zmarszczek poprzez podawanie zastrzyków preparatu BotoxR.
Sposób wykonania
Po znieczuleniu miejscowym kremem oraz dezynfekcji skóry wykonuje się zastrzyki z kwasu hialuronowego w wybrane miejsca. Zabieg wypełnianie zmarszczek wraz ze znieczuleniem trwa około 45 minut. Nie wymaga wcześniejszego wykonania testów alergicznych. Bezpośrednio po zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego może wystąpić w miejscu wkłucia niewielkie zaczerwienienie. Czasem pojawiają się małe krwiaczki, które znikają po około 7 dniach.

Preparaty stosowane w Gabinecie:
 • EMERVEL - To nowa, opracowana przez firmę Galderma, zaawansowana technologicznie i naukowo seria wypełniaczy z kwasem hialuronowym. Na rynku polskim dostępnych jest 5 wypełniaczy, z lidokainą oraz bez dodatku lidokainy, każdy do zastosowania w określonym wskazaniu: Emervel Touch, Emervel Classic, Emervel Deep, Emervel Lips oraz Emervel Volume. Właściwości każdego wypełniacza Emervel zostały precyzyjnie opracowane w ramach Optimal Balance Technology, w celu zapewnienia odpowiedniej konsystencji produktu w każdej warstwie skóry oraz bezpieczeństwa w każdym określonym miejscu iniekcji. Ten optymalny balans pomiędzy stężeniem, odpowiednim stopniem usieciowania i kalibracją zapewnia pacjentowi komfort i długotrwały efekt. Przed wprowadzeniem do sprzedaży Emervel został poddany gruntownym i rzetelnym badaniom klinicznym. Doskonałe bezpieczeństwo i skuteczność Emervelu potwierdzono w europejskich, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie zaślepionych, kontrolowanych wobec aktywnych preparatów, stosowanych na obie połowy twarzy, porównawczych badaniach klinicznych
 • JUVEDERM - Wspaniały wypełniacz w ekskluzywnej linii ultra z dodatkiem środka znieczulającego. W różnych gęstościach, fantastycznie modeluje te miejsca, na których nam zależy. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie Juvederm ULTRA nie jest pochodzenia zwierzęcego. Dzięki doskonałemu procesowi pozyskiwania i oczyszczania zapewnia on długotrwałe naturalne procesy od 6 do 12 miesięcy. Jest substancją w pełni wchłanianą, co oznacza że wyniki zabiegów z jego użyciem są w pełni odwracalne. Rodzaj preparatu dobierany jest przez specjalistę medycyny estetycznej, według wskazań i potrzeb pacjenta.
 • RESTYLANE - Zabiegi Restylane są dostosowane do Twoich potrzeb, a rezultaty widoczne natychmiast. Restylane jest naturalnym produktem stosowanym w medycynie estetycznej, który nie wpływa na ekspresję, ani ruch mięśni twarzy. Na całym świecie wykonano ponad 13 000 000 zabiegów z wykorzystaniem Restylane. Restylane jest żelem kwasu hialuronowego, stosowanym w niewielkich ilościach w celu redukcji zmarszczek, modelowania twarzy, konturowania ust i rewitalizacji skóry całego ciała. Stabilizowany kwas hialuronowy wykorzystywany przy produkcji Restylane jest pochodzenia niezwierzęcego. Oznacza to, że niewymagane jest przeprowadzanie testów skórnych przed zabiegiem Restylane a ryzyko reakcji alergicznej lub związanej z nadwrażliwością jest zminimalizowane. Rezultaty zabiegów Restylane są długotrwale, lecz nie permanentne. Dają tym samym wolność wyboru utrzymania lub zmiany osiągniętego efektu. Rezultaty zabiegu Restylane utrzymują się przez 8-18 miesięcy. W celu podtrzymania efektu uzyskanego w okolicy ust, wskazane jest powtórzenie zabiegu po upływie 6 miesięcy. Skuteczność i bezpieczeństwo produktów Restylane zostało potwierdzone w ponad 75 światowych badaniach klinicznych przeprowadzonych zgodnie z Evidence Based Medicine (Medycyna Oparta na Faktach).

  Przeciwwskazania :
  • ciąża i laktacja
  • stany zapalne skóry, np. opryszczka kolagenozy
  • alergia na kwas hialuronowy
Jak często wypełniać zmarszczki kwasem hialuronowym?
Wypełnienie i spłycenie zmarszczek wystarcza na 6, 9 a nawet 12 miesięcy w zależności od stosowanego preparatu kwasu hialuronowego. Zanikanie wypełniacza jest przyspieszane przez słońce i palenie tytoniu. Efekt odległy usuwania zmarszczek metodą wypełniania Wskutek stymulacji produkcji kolagenu przez kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach, każde następne wygładzenie zmarszczek jest bardziej efektywne. Kolejne wypełnienie zmarszczek pozwala na mniejsze zużycie preparatu przy kolejnych zabiegach i co za tym idzie obniżenie kosztów.